03/12/2022 mehtap bim tek kavurma tenceresi

Vala Bella Rende Rende, Kuru Poğaça Yapımını Kolaylaştıracak, Ustaların Sağ Kolu Olacak

Savola Gıda, börek ve pastane ustalarının kuru poğaça üretiminde zaman tasarrufu sağlamaları ve işlerini kolaylaştırmaları için Vala Bella Rende Rende’yi piyasaya sundu. Hazır rendelenmiş ürün formuyla kullanıma sunulan Vala Bella Rende Rende, ustaları hali hazırda kuru poğaça yapımında kullandıkları yağları rendeleme zahmetinden kurtaracak. Bu yenilikçi ürün, hem 12 saate varan zaman tasarrufu hem de kuru poğaça ürünlerinde maksimum çıtırlık, parlaklık ve kabarma performansı sağlıyor.

Türkiye’nin en sevilen sıvı yağ markası Yudum’un üreticisi Savola Gıda, 2018 yılında üretime başladığı endüstriyel ve pastacılık yağları alanında sektör temsilcilerini yenilikçi ürünler ile tanıştırıyor. Fırıncılık ürünleri için özel olarak geliştirilen bitkisel yağ Vala markasının yeni ürünü olan Vala Bella Rende Rende de bunlardan sadece birisi.

Vala Bella Rende Rende, Vala Bella’nın mükemmel kıvamı ve lezzetini rendelenmiş formda sunuyor, bu haliyle de börek ve pastane ustalarının vazgeçilmezleri arasında olmanın ötesinde kuru poğaça ustalarının sağ kolu olmaya aday. Vala Bella’nın eşsiz kalitesinden ödün vermemek için profesyonel ekipler tarafından üç yıl süren çalışmalar sonucunda geliştirilen Vala Bella Rende Rende, Savola Gıda’nın Ayvalık’taki tesislerinde üretiliyor. Rendelenmiş ürün formu ile ustaların kullanımına sunulan bu yenilikçi ürün, kuru poğaça üretimi yapan işletmelerin işlerini hem hızlandıracak hem de kolaylaştıracak.

Su içermeyen bir bitkisel yağ olan Vala Bella Rende Rende, özellikle kuru poğaça üretimindeki performansıyla öne çıkıyor. Ustaları ekstra rendeleme zahmetinden kurtararak, zamandan tasarruf sağlıyor ve bu sayede iş verimliliğini arttırıyor. Vala Bella Rende Rende, kuru poğaça için gerekli olan yağı hazırlarken bloklara ayırma, 12 saat soğutucuda bekletme ve rendeleme gibi aşamalara gerek kalmadan direkt yağın hamur ile buluşturulmasına olanak veriyor. Ayrıca esnek yapısı sayesinde, tur verilerek yapılan hamurlarda, tur verilme işlemi sırasında hamurla bütünleşerek hamur içerisinde homojen dağılması sayesinde maksimum çıtırlık, parlaklık ve kabarma performansı sağlıyor.