Çakın Gıda, FCCS 22000 Gıda Güvenliği Sistemi Sertifikası Aldı

Çakın Gıda’nın hikayesi Bursa’nın simgesi olan Uludağ’ın kuzeyindeki Keleş ilçesinin Belenören Köy’ünde başlıyor. Firma bölgenin verimli topraklarında bulunan kendine ait meyve bahçelerinde geçmişten günümüze süregelen vişne ve kiraz yetiştiriciliğine devam ediyor.

1999 yılında kurulan Çakın Gıda Ltd. Şti. başlangıçta kendi bahçelerinde üretilen ürünlerin değerlendirilmesi amacıyla faaliyete geçmiş, fakat ilerleyen yıllarda ürün kapasitesini ve çeşitliliğini arttırmıştır.

Pastacılık ve catering sektörüne yönelik üretmiş olduğu ürünlerini Linora, Ekonora, Meybel markaları ile tescillemiş ve ürün çeşitliliğini her geçen gün geliştirerek sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor.

Firma uzmanlık alanı olan meyve ve sebzeyi konserve, şekerleme, püre, kurutulmuş marmelat, muhtelif soslar, Osmanlı şerbeti, limonata özü, zeytin ürünleri, turşu şeklinde işleyip Türkiye genelinde bulunan bayileri aracılığı ile satıyor ve dış pazarlara da ihraç ediyor.

Firma ortaklarından Yahya Çakın; “ Gerek pastacılık, gerekse EDT ( ev dışı tüketim ) kanallarında kullanılan ürünlerimiz pasta, unlu mamuller, dondurma üretimindeki profesyonel mutfaklarda mükemmel performans sağlayarak hem pasta hem de unlu mamul ustalarının haklı beğenisini kazanmıştır. Yaptığımız işin insan sağlığı ile doğrudan ilgili olduğunun bilinci ile bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için 2011 yılından itibaren ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, 2015 yılından itibaren Helal Sertifikası ile belgelendirerek kalitemizi arttırdık. Hammadde alımında titiz bir seçimle başlayıp, nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar devam eden tüm üretim kademeleri ISO 22000 kalite güvence sistemi dahilinde yürütülüyor. Üretilen mamullerimizin tamamı tescilli ve tanınmış marka statüsündeki “ Linora “ isminin garantisi altındadır ” dedi.

Çakın Gıda, mevcut kalite belgelerine ek olarak 2023 yılında Uluslararası Gıda Güvenliği Sistemi sertifikasını da aldı.

Başladığı günden bu yana çizgisini değiştirmeyen sağlıklı ve güvenilir mamüller üretmeye çalışan Çakın Gıda prensiplerinden taviz vermeden standartlara ve geleneksel damak tatlarına uygun mamüller üretmeye devam ediyor ve ürün yelpazesine yeni tatlar kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Gıda ve pastane ihtiyaç sektöründe, kaliteyi sunmayı ilke edinmiş ve bu yolda üretim, depolama ve satış hizmetlerini gerçekleştiren Çakın Gıda’da müşteri memnuniyeti her zaman ön plana çıkıyor. Müşteri memnuniyetini arttırmak için müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını önceden tespit eden firmada, hijyenik gıdalar, üretim, depolama ve sevkiyat zinciri bulunuyor.

Çakın Gıda hatasız, standart ve sürekli üretim gerçekleştirebilmek için süreç iyileştirme çalışmaları yaparak bu yönde etkin bir eğitim ve bilinçlendirme programı uyguluyor. Firmanın yegane amaçlarının başındaki ana hedefi her zaman için “ Ya Dalında Ya Çakından “ olacaktır.

Linora meyve dolguları %50 – %70 meyve muhteviyatına sahip, kullanımı çok kolay, tamamen taze ve kaliteli meyvelerden, ileri teknoloji standartları ile hazırlanıyor.