Nestlé Professional’dan İlham Verici Webinar: 2023 Global Tatlı Trendleri

Ev dışı tüketim sektörünün öncü markalarından Nestlé Professional, “Tatlı Trendleri 2023 Raporu”nu, online olarak düzenlediği global etkinlikte şeflerle ve sektör profesyonelleriyle paylaştı.

Çikolata ve tatlı konusunda uzmanlığı ile tanınan Nestlé Professional, yılların deneyimi ve birikimiyle ev dışı tüketim sektörünün öncü markalarından biri hâline geldi. Tatlılar üzerine sürekli araştırma yapan, global trendleri takip eden Nestlé Professional, sektördeki yenilikleri önceden belirleyerek özgün ürünler, tarifler ve lezzetler hazırlayarak sektöre yön çiziyor. Tatlı kategorisindeki liderliği ve trend belirleme becerisiyle sektörün güvenilir bir rehberi konumunda olan Nestlé Professional, “Tatlı Trendleri 2023 Raporu”nu global webinar’ında şefler ve sektör profesyonelleri ile paylaştı.
Nestlé Professional, trend analizleri ile işletmelere katma değer sağlıyor
Küresel çapta gerçekleşen “Tatlı Trendleri 2023 Raporu” online webinar’ı, dünyanın önde gelen şeflerini, gastronomi profesyonellerini ve restoran işletmecilerini ağırlayarak yılın tatlı trendlerini analiz etti. Webinar katılımcıları, Nestlé Professional uzmanlarından sektördeki en güncel tatlı trendleri hakkında bilgi alırken, ilham verici lezzet kombinasyonlarına dair değerli ipuçları edindiler. Bu interaktif etkinlik, şeflerin ve restoran işletmecilerinin en sevilen tatlıları için ilham alabilecekleri bir platform sağladı. Trendleri öğrenerek kendi menülerine uyarlamak ve yenilikçi tatlı seçenekleri sunmak için ilham alan şefler, sektör profesyonelleri, restoran ve otel işletmecileri, etkinlik sayesinde hizmetlerine katma değer sağlayacak ve onları rekabette öne çıkaracak ipuçlarını öğrendiler.
2023 yılının tatlı trendleri
Etkinlikte paylaşılan “Tatlı Trendleri 2023 Raporu”ndameyvelerin eşlik ettiği, çikolata dolgularının bolca kullanıldığı, yaratıcı dokunuşlarla özgün sunumların hazırlandığı ve geleneksel tatların modernize edildiği yöntemler öne çıkıyor. 2023 yılının dünyada trend hâline gelen tatlıları arasında ise; Waffle, Tiramisu, Creme Brulee, French Toast, Lemon Meringue Pie, Mochi, Souffle Pancakes, S’mores, Banoffee Reinvented, Croissant Wheel yer alıyor.
“Sektördeki 100 yıllık deneyimimizle trendleri belirliyoruz”
Rapor ve etkinlik ile ilgili düşüncelerini paylaşan Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Lorenzo Viganò; “Ev dışı tüketime hizmet veren paydaşlarımızın tatlı konusundaki trendlere odaklanması ve bu trendleri menülerine entegre etmesi büyük önem taşıyor. Nestlé Professional ailesi olarak, çikolata ve tatlı sektöründe 100 yıllık deneyimimizle trend belirlemede öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Bu trendleri uygulamada kolaylık sağlayan nitelikli ürün portfolyomuzla iş ortaklarımızın başarılarına katkı sağlıyoruz. Müşterilerimizin büyümede ve rekabette öne çıkmalarına yardımcı olmak için kaliteli ve yenilikçi ürünleri sunmaya devam edeceğiz.” dedi.