Zirve’deki Simit Sarayı’na Büyük İlgi

Simit Sarayı, “Türkiye’nin Davos’u” olarak bilinen Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne yatırım ve büyüme hızıyla damgasını vurdu.

İş dünyasının önde gelen isimleri, Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bir araya geldi. Zirvede, Türkiye ekonomisi ve yurt dışı olanakları masaya yatırıldı. “Global Fırsatların Geleceği” başlıklı oturumda konuşan Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarının hızla arttığını belirterek, “2012 yılından bu yana dünyada büyüme kararı aldıktan sonra dünyanın bakery olarak adlandırdığı alanda birkaç yıl içinde ilk 3’e girmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kavukcu, “Dünyanın en iyi noktalarında mağazalar açıyoruz bu işe başladığımızda Simit Sarayı ismini değiştirmemizi önerdiler. Dünyada bu isimle bu kadar büyüyebileceğimiz öngörülememişti. Fakat biz kararlıydık ve kısa sürede ismimizi dünyaya duyurduk. Londra’da 85 mağazası olan bir zincirle görüşüyoruz. Anlaşma sağlanması durumunda hepsini kısa vadede Simit Sarayı’na çevireceğiz” Dünyanın dört bir yanına lezzetlerimizi paylaşmak için İstanbul ve Londra’daki Simit Sarayı fabrikalarında üretimlerimiz devam ediyor bu sayede 22 ülkede ürünlerimizi aynı standart ve aynı lezzetle sunuyoruz” dedi. İş dünyası temsilcileri ve girişimcilere seslenen Kavukcu, “Biz Türkler bir olursak dünyada başaramayacağımız bir iş yoktur” diyerek konuşmasına devam etti.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Simit Sarayı’nın lounge alanındaki standını ziyaret etti.

Zirvede Simit Sarayı’nın Lounge alanındaki standı, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.